Materská škola Denný poriadok Školský poriadok Prijímanie detí do ŠMŠ Veselé zúbky Časopis ŠMŠ Týždeň zdravia - Krtko...

ŠMŠ

Materská škola

Predškoláci, ktorým treba viac pomáhať.

V septembri 2010 sa po päťročnej prestávke obnovila prevádzka špeciálnej materskej školy .

Jej hlavnou úlohou pri výchove a vzdelávaní detí je postupný rozvoj elementárnych zručností a schopností  v súlade s ich obmedzenými možnosťami a osobitosťami danými ich postihnutím.

Špeciálna materská škola je situovaná na prízemí v budove internátu.

V súčasnosti má 3 triedy pre deti vo veku od troch rokov. Deťom poskytuje celodennú starostlivosť, ale aj možnosť poldenného pobytu. Na realizáciu výchovnej a vzdelávacej činnosti využíva zmodernizované veľké herne a zrekonštruovanú miestnosť na oddych i sociálne zariadenia.

Okrem uvedených priestorov má materská škola k dispozícii rehabilitačnú miestnosť a relaxačnú miestnosť, ale tiež ostatné špecializované triedy školy.

Špeciálnu materskú školu navštevujú deti so zdravotným postihnutím, primárne s mentálnym a viacnásobným postihnutím i deti s autizmom.

Výchova a vzdelávanie sa uskutočňuje podľa školského vzdelávacieho programu „Veselá Lienka“, ktorý vychádza zo štátneho vzdelávacieho programu.

V dennom poriadku majú nezastupiteľné miesto hlavne individuálna logopedická starostlivosť, rehabilitačná starostlivosť a špeciálne cvičenia. Tieto činnosti sú dôležité hlavne z hľadiska stimulácie zaostávania jednotlivých oblastí vývinu .

Absolvovaním posledného ročníka vzdelávacieho programu špeciálnej materskej školy získajú deti predprimárne vzdelanie.

Aby prešli tieto deti celou touto  cestou a dosiahli čo i len malý úspech, vyžaduje si to nielen ich veľké úsilie, ale tiež výraznú pomoc pedagógov a rodičov.

Za to sú však vďačnejšie a spokojnejšie.

Mgr. Ághová Oľga