Tancuj, tancuj!

Tancuj, tancuj...!

Pod týmto názvom sa 23. októbra 2007 v Dome kultúry v Senici uskutočnil prvý ročník regionálnej prehliadky folklórnych súborov a tanečných skupín detí a mládeže s mentálnym postihnutím. Organizátorom tohto podujatia bola naša škola, Spojená škola Senica. Zúčastnilo sa ho vyše sto tanečníkov z dvanástich súborov - žiakov špeciálnych škôl z nášho regiónu. Boli to žiaci  špeciálnych základných škôl Šaštín-Stráže, Malacky, Holíč, ŠZŠ Myjava, DSS Rohov, a žiaci usporiadateľskej školy. Zo zahraničia podporili podujatie tanečníci družobnej špeciálnej školy z Hodonína. Milými hosťami programu boli detičky z materskej školy  - folklórny súbor Rovinka.

Program obohatili svojimi vystúpeniami senickí rodáci Vlado Volečko, herec a spevák pôsobiaci v Brne, Ľubo Miča , semifinalista SuperStar , a Janko Slezák, úspešný muzikálový herec a spevák, ktorý zároveň celé podujatie na vysokej profesionálnej úrovni moderoval. Všetci umelci sa programu zúčastnili bez nároku na honorár.

Účinkujúci tancovali s plným nasadením a veľkým oduševnením, čo plné hľadisko odmenilo búrlivým potleskom. Súčasťou prehliadky bol i výtvarný salón – výstava prác žiakov Spojenej školy Senica.

Tento projekt sa  uskutočnil vďaka programu Pomôžeme vám rozprestrieť krídla Konta
Orange, n.f.
 Týmto podujatím sa založila tradícia prehliadok, veď hendikepované deti sa tak mohli zapojiť do plnohodnotného života spoločnosti a ukázať, že aj ony sú v mnohom konkurencieschopné.

Mgr. Anetta Lebánková

Autorka projektu