Enviroprojekt 2007

Projekt Naučme sa pestovať a poznávať liečivé rastliny bol podporený finančne MŠ SR.

Dôležitosť poznania liečivých rastlín, a ich liečivé schopnosti nás viedli k spracovaniu tejto témy.

Projekt bol zameraný na využitie nefunkčného bazénu , ktorý sa upravil a vysadil liečivými rastlinami.

Žiaci si z dostupných liečivých rastlín, ktoré nazberali na vychádzkach zhotovili školský herbár liečivých rastlín. Učili sa rastliny poznávať a poznať i ich liečivé účinky.

Vytvorilo sa náučné CD v Power Pointe o liečivých rastlinách, ktoré bolo poskytnuté i iným špeciálnym školám v regióne.

V zimných mesiacoch si žiaci predpestovali sadeničky liečivých rastlín, ktoré budú môcť vysadiť na jar a tak pokračovať v starostlivosti o záhon s liečivými rastlinami.

Žiaci si mohli vyskúšať nové výtvarné techniky, maľovať rastlinky a zároveň sa ich učiť poznávať.

Prebehlo i školské vysielanie – súťažný kvíz o liečivých rastlinách, ktoré si pripravili žiaci environmentálneho krúžku.

Na záver bola realizovaná záverečná výstavka, týkajúca sa priebehu projektu, jednotlivých prác i konkrétnych výstupov projektu. Projekt má dlhodobé zameranie a v činnostiach týkajúcich sa liečivých rastlín sa bude plynule pokračovať.

koordinátorka projektu Anna Marečková